Hakkımızda

Firmamız elektrik tesisat alanında hizmet vermek amacı ile 1960 yılında Mehmet Ali KARABULUT tarafından kurulmuştur. Bu vesile ile ilk temelleri atılan firmamız insan ve müşteri memnuniyeti esaslı çalışmayı kendisine prensip edinmiş ve buna dayalı olarak hızlı ve emin adımlarla ilerlemiştir. Firmamız kurulmuş olduğu 15 m2 lik elektrik tesisat dükkânından Mehmet, Muharrem ve Mustafa KARABULUT’ un da işe dâhil olmasıyla 1985 yılında bir adım daha ilerleterek iş alanında sanatkârlıktan tesisat malzemesi satışına yani, tüccarlığa geçiş yapmıştır. Malzeme toptan satışında hızla ilerleyen firmamız 1992 yılında Doğu Elektrik San. Tic. Ltd. Şti. ’ne dönüşerek bulunduğu bölgede sektörü takip eden değil, sektörün öncüsü haline gelmiştir.2000 yılında ise tamamlanan 1250 m2 kapalı alanı ile mülkiyeti de şirketimize ait kendi işyerinde müşterilerimize hizmet vermeye devam etmiştir. 2000 li yıllarda ise firmamız, dünya devi firmaların bayiliğini almış, kalite fiyat politikasını oturtmuş ve kaliteyi müşteri memnuniyeti ile defalarca kez buluşturarak ürün yelpazesini maksimum seviyelere çıkarmıştır.2011 Yılına gelindiğinde ise atılımlarından hız kesmeyen firmamız şehrimizin gözde sanayi bölgesi Büsan Organize Sanayi Sitesinde yine mülkiyeti şirketimize ait yüksek standartlarda yapımı tamamlanan 4000 m2 depo, 1400 m2 idari binası ile değerli müşterilerimize ve kıymetli iş ortalarımıza hizmet etmeye devam etmektedir. Doğu Elektrik ailesi olarak hep daha ileriyi hedefleyen yönetim kurulu ve alanında deneyimli güler yüzlü 19 uzman personeli ile siz değerli müşterilerimizin yanında olamaya devam etmektedir. Şirketimizin bundan sonraki hedefi, sektöründe ülke bazında lider olmak ve sizlerle birlikte geleceği kucaklamaktır….

Misyonumuz

Memnuniyet esaslı asli değerlerimize sahip çıkmak. İş ortaklarımıza ve kıymetli müşterilerimize; gelişmenin, kalite, performans ve güvenin sınırları olmadığını göstermek. En değerli kazanç olan İnsan odaklı yatırımı artırmaktır.

Vizyonumuz

Ülke çapında en iyi ekiple, en kaliteli hizmeti vererek, portföyümüzü çoğaltmak ve yeni yatırımlarla istihdamı artırarak ülke ekonomisine katkı sağlamaktır.